Wikipedia

Результати пошуку

Патріотичне виховання

Презентація інформаційно - бібліографічного посібника "Відлуння неоголошеної війни"
11 жовтня 2018 року у школі відбулася презентація інформаційно - бібліографічного посібника "Відлуння неоголошеної війни". 

Книга присвячена світлій пам’яті військовослужбовців Новосанжарського району, які героїчно загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.
Видання здійснене за ініціативи педагога-організатора – Зінченко Тетяни Миколаївни. У книзі представлені 6 життєписів загиблих бійців ЗСУ , де подані основні біографічні відомості (навчання, бойовий шлях в зоні антитерористичної операції, місце поховання, нагороди та інформація про встановлення меморіальних дошок ).
Презентацію книги поєднали з урочистим концертом, під час якого лунали пісні, зворушливі віршовані слова про подвиг українських військових у виконанні Гайко Катерини Миколаївни, Підріз Ольги Юріївни, учнів 6 класу, Мануйленко Олени Анатоліївни та Луньової Крістіни, Поглазової Лариси Анатоліївни.
Тираж видання ( 30 примірників) побачило світ завдяки спонсорам, серед яких Лимар Олександр Васильович, Козаченко Анатолій Олександрович, Костяний Сергій Іванович, Корнієнко Анатолій Володимирович.
Герої про яких ішла мова – різні. Хтось був запальним, а хтось – меланхолійним. Вони любили, сміялися, раділи життю, просто – жили. Усіх їх об’єднало одне – вони загинули за нас. Пам′ятаймо про це!

 Буквально щодня у містах, містечках і селах прощаються з українськими військовими, які загинули на сході нашої  країни.   Чорним птахом прилетіла на Новосанжарщину трагічна звістка. Воїна, що захищав територіальну цілісність України на східних рубежах «Бог покликав до свого небесного легіону».
17 січня , у ході бойових дій у зоні АТО, внаслідок підриву на вибуховому пристрої загинув військовослужбовець 54-ої окремої механізованої бригади, житель селища Нові Санжари , старший сержант Сергій Олексійович  Іванов.
Зранку учнівський та педагогічний колективи Соколовобалківської школи вшанували пам′ять загиблого військовослужбовця-земляка хвилиною мовчання .
Память про тих , хто вже ніколи не переступить поріг рідної домівки і не обійме матері – це наш біль і наша гордість за те, що мали честь жити з ним в одній країні.
За роки  АТО наш край  поніс великі втрати.  На вівтар перемоги українців над ворогом покладено п′ять життів – наших новосанжарців . Оплакуючи та пам’ятаючи кожного із загиблих, надіємося, що мир буде встановлено й більше жодне життя не буде забрано.Слава героям!

Історії написані кіборгами
Вони захищали те, що захищати було вже неможливо,
тільки тому, що за цими терміналами Донецького аеропорту
були їхні матері, дружини, діти і земля,
яка називається Україна


16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, вшановується пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту.

Цього дня у Соколовобалківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся  тематичний захід « У нашій пам'яті вони назавжди».

 У рамках шкільного проекту « Книги про АТО – школам України», завдяки співпраці педагога-організатора Тетяни Зінченко з  авторами , шкільна бібліотека поповнилася комплектом книг про війну на Сході України.  


Цінність цих книг у тому, що вони написані учасниками АТО, хоробрими воїнами, безпосередніми свідками подій. Деякі з книг підписані їх авторами.


До комплекту книг увійшли:


1.     «АД -242. Історія мужності, братерства, самопожертви» Радіо Свободи
2.     «Аеропорт» Сергій Лойко
3.     «Военный дневник» Александр Мамалуй
4.     «вклоняємось доземно українському солдату» І-ІІІ видання
5.     «Журналісти стріляють не кулями»
6.     «100 днів полону» Валерій Макеев
7.     «Привиди Президента» Валерій Макеев.
8.     «Історії зі Сходу на Захід» Маргарита Сурженко
9.     Комікси «Кіборги» І-ІІ видання  ГО «Вірні традиціям»
10.           «
Під час заходу учням 10-11 класу було презентовано  книгу «Башня», присвячену українським військовим, які 242 дні тримали оборону Донецького аеропорту від нападів російського агресора. Автор книги – мешканець Херсона Костянтин Капошилін.
         Книжка вийшла друком російською, але вже планується переклад англійською. За освітою Костянтин юрист і викладач правничих дисциплін у кількох українських вишах. Як розповідає сам, до написання наштовхнуло бажання розповісти у художній формі про простих людей, яких назвали «кіборгами», про їхні думки у період запеклих боїв і героїчні вчинки, які для них стали нормою життя впродовж довгих 242 днів облоги аеропорту.
Чимало описаних епізодів у книжці відбуваються в одній із найгарячіших точок летовища — диспетчерській вежі, де чергує головний герой снайпер «Еколог». Книжка просякнута символами. Вежа — стійкість людського духу, золотий хрест на тілі бойовика — здемонізований символ віри, сам аеропорт — символ надійності наших захисників і віри в те, що  ворог не просунеться вглиб України.
Старшокласники мали можливість  ознайомитися зі змістом книги   «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви».  До книги увійшло понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США .Це справжній часопис оборони Донецького аеропорту, або Аду, як його називали оборонці летовища .
Завдяки подарунку ГО «Вірні традиціям», шкільна бібліотека поповнилася журналами –коміксами «Кіборги. Початок. Том 1», "Кіборги: історія Трьох". Якщо ж, зазвичай, комікси гумористичного характеру, то ці змусять розчулитися будь-кого. Під час реабілітації хлопці, які повернулися з Донбасу, почали розповідати медикам історії про Донецький аеропорт: як це все було, як починалося. Один із лікарів почав записувати ці  історії й шукати форму, як їх оформити. Він обрав комікси, бо  це історія про супергероїв.
«
Люди вистояли – не витримав бетон» – це найбільш влучна фраза про 242 дні героїчної оборони аеропорту. Я впевнена, що це той момент історії, про який ми читатимемо в підручниках. На прикладах бійців, що захищали ДАП, виховуватимуться майбутні покоління українських патріотів. Ми не маємо права їх забути – ні тих, хто залишилися живими, ні тих, хто пішли в інший світ. Бо герої не вмирають, допоки їх пам’ятають»,- організатор виховного заходу Тетяна Зінченко.

Помічники Святого Миколая
Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, які є улюбленими для дорослих та дітлахів, такими казковими і такими довгоочікуваними, святами бажань і подарунків. У  ці дні дуже хочеться підтримати хоробрих воїнів, які знаходяться на передовій, далеко від рідних і домашнього вогнища, відстоюють свободу і незалежність України, не шкодуючи ні сил, ні життя.    
   Учні та педагоги Соколовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  напередодні Дня Святого Миколая провели у школі акцію «Святий Миколай іде до воїнів АТО». Пройнявшись почуттям поваги та вдячності до мужніх воїнів, діти зібрали  для захисників ліки , солодкі подарунки, домашні смаколики , листи та  обереги , які було передано місцевій волонтерці Юлії Солодкій.
Участь у подібних акціях уже стала традиційною для навчального закладу. Протягом грудня у школі проходила акція  «Новорічний подарунок дитині героя – твоя подяка за мир!» Мета  акції -   збірати  кошти та подарувати  новорічні подарунки   дітям Новосанжарщини , батьки яких героїчно загинули в ході проведення антитерористичної операції.
Доброчинність є найвищим проявом духовності людини. Але вміння робити добро не виникає в людині само по собі. Потрібно змалку вчити дитину доброчинності й милосердя, виховувати в ній потребу допомагати іншим. Робити людям добро - це хороша, корисна справа, яка зроблена не заради власної вигоди, а для блага іншої людини. Воно не матеріальне - це духовне відчуття. Адже сенс не у самій справі, яку ви зробили, а в тому, які відчуття викликає ваш вчинок. Добро має приносити лише позитивні емоції, підтримувати людину у скрутну годину. Тому варто і просто необхідно привчати дітей шкільного віку до добрих вчинків, реалізовувати їх через проекти, акції та  різнопланові заходи.


Ми віримо в гарне майбутнє
"Ми віримо в гарне майбутнє" - під такою назвою  першого листопада 2017 року на базі Новосанжарського НВК пройшов районний фестиваль - конкурс учнівських проектів. Кращі 5  команд школярів із Соколовобалківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Нехворощанської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Руденківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кунцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,Новосанжарського НВК  презентували свої ідеї у 4 номінаціях. 

Лідери учнівського самоврядування Соколовобалківської ЗОШ І-ІІІ ступенів презентували проект "Благодійний марафон добра". В рамках якого були зібрані кошти для новорічних подарунків дітям Новосанжарського району, батьки яких загинули на сході України у ході неоголошеної війни.
Цей конкурс сприяє розвитку учнівської проектної діяльності та вихованню демократичної поведінки школярів у вирішенні соціально важливих проблем.


НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ  УЧНІ  Соколовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ПЕРЕДАЛИ  відео -привітання  СОЛДАТАМ В ЗОНУ АТО
Учні 6 класу привітали захисників України


Команда Музею плакату
продовжує творити  добрі справи

У рамках проведення тижня миру в Соколовобалківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відкрилася виставка патріотичних плакатів, автором яких є Юрій Нерослік.
Юрій Нерослік – харквський майданівець, що влітку 2014 року пішов на фронт добровольцем, потрапив до 92-ї бригади ЗСУ.
 Більше року Юрій був на війні. Після демобілізації повернувся у рідний Харків. Безробітний. Продовжував , на громадських засадах, підтримувати Музей плакату, організовував виставки. Щодня малював неймовірні українські патріотичні плакати! Його роботи стали широко відомі завдяки соціальним мережам, зокрема Фейсбуку. Українська діаспора активно поширює їх музеями, виставковими залами, використовує на акціях підтримки України, зокрема, біля будівлі ООН в Нью-Йорку…
Окрім плакатів, Юрій почав займатися й живописом. В його живописних творах немає війни, там мир, природа, спокій… Все те, чого так не вистачало на війні, і про що мріє зараз кожен українець.

Щиро дякуємо автору за подаровану серію своїх робіт і бажаємо продовжувати цю творчу справу.


Культурологічний проект

«З Шевченком у серці»


     
                     
«Омріяна Україна очима дітей»
  Важкі випробування переживає зараз Україна. Ці події  примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також  зрозуміти, що ми господарі на власній землі. Сьогодні, захищаючи власну гідність і незалежність, ми, українці, знайшли себе, показали всьому світові, що Україна – це не просто позначка на карті світу, Україна – це демократична, європейська країна. Переконані в цьому й учні 5-11 класів   Соколовобалківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Цей світ належить дітям, і їм будувати наше майбутнє. Народилось нове покоління українців, яке, дуже сподіваємося, побудує ось таку, омріяну Україну. Педагоги  дали змогу дітям створити свій образ омріяної України, поділивши карту України на пазли та запропонувавши учням намалювати всі області країни, якою вони її уявляють.
 Всі малюнки на карті  мають українську ідентичність, додають  позитиву, оптимізму. Колись мріяли дорослі , а тепер – наші діти. І мрію забрати не можуть ні час, ні простір, ні мізерні батьківські зарплати, ні навіть сьогоднішня війна.  Дорослі  дають  змогу дітям мріяти і не обрізати їхні крила, які так прагнуть високого польоту.
Кожна дитина своє серденько вкладала у малюнки , які представлені на карті «Омріяна Україна очима дітей».
Усі діточки мріють, щоб над нами було чисте небо, світило ясне сонце, співали пташки… Адже не даремно розповідає легенда про Україну, що колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося. Прийшли вони до Бога, а він в цей час молився. Не посміли вони йому щось сказати і стали чекати. По якійсь хвилині Бог обернувся і сказав їм, що вони хороші чемні діти. Дізнавшись, чого вони прийшли, запропонував їм чорну землю. Але виявилося, що на тій землі живуть уже німці, французи, іспанці. Тоді Бог дав їм ту землю, яку залишив для раю. Там було все: і річки, і ліси, і пустелі. «Але пам`ятайте, - сказав Бог, - якщо будете її берегти, то вона буде вашою, а якщо ні – то ворога». Пішли наші предки на ту землю, оселилися на ній і живуть до нинішнього дня. Країну ту вони назвали Україною. І зараз ми живемо на тій самій райській землі.ПРОЕКТ “У ЄДНОСТІ МИ СИЛА!"    Я – патріот.

Україна у моєму серці!


Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії
Сьогодні згадаємо Сотню Небесну,
Пам'ять про них та їх подвиг чудесний,
Дякувать маємо їм день і ніч,
Заради них ми запалимо мільйони свіч…

20 лютого 2015 року  на виконання Указу Президента України  у  Соколовобалківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  відбулися заходи  щодо  вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Так у вестибюлі школи  було оформлено пам’ятну експозицію пам’яті Героїв Небесної Сотні. В класах проведено  тематичні години «Революція гідності та Герої Небесної Сотні», для учнів 6-11 класів  - виховна година «Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії» .
    Цими  лютневими днями  учні школи  вшановували  пам'ять тих, хто поклав своє життя за нашу свободу і незалежність, за наше європейське майбутнє.  Під час виховної години старшокласники  розповідали  про хроніку подій Євромайдану, читали вірші про ті буремні дні, виконували  пісні, переглянули документальні фільми.
Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.
На превеликий  жаль ,сьогодні наша країна переживає дуже важкі часи. Війна, що точиться на сході України, увірвалася в кожну родину, принесла із собою смерть, сльози матерів, дружин та дітей. Ми навіть уявити собі не могли, що на початку 21-го століття, в епоху великих наукових відкриттів та технічного прогресу, у вік, коли, здавалося б, людське життя стало найвищою цінністю, знову будемо чути вибухи снарядів і бомб, стогін поранених, втрачати на війні наших рідних і близьких. Ми зустрілися із досі небаченим явищем, коли тисячі наших співвітчизників змушені залишати домівки, щоб  врятувати своє життя, а також життя своїх дітей.
Ми, освітяни, впевнені, що кожен українець повинен робити свій внесок у перемогу над ворогом, у розбудову незалежної України. А для цього всі  повинні зрозуміти, що сила наша – в єдності. Так, ми різні: живучи на сході чи на заході, на півночі чи на півдні України, ми можемо мати різні життєві цінності, розмовляти різною мовою. Але мета у нас одна – свобода й незалежність нашої держави, мир і спокій у наших домівках. І щоб досягти її, ми повинні об’єднатися. Тільки спільними зусиллями ми зможемо перемогти у цій нав’язаній нам, не нашій війні, збудувати нове щасливе майбутнє для наших дітей, відновити суверенітет і цілісність нашої держави.                                                                                                              
16 лютого 2015 року  на підтримку перемир'я, оголошеного Президентом  України,  щодо військових дій на Сході України учні та педагоги школи провели фотоконкурс "Я патріот. Україна –у  моєму серці" . Першими вирішили долучитися до патріотичного фото проекту   учителі школи.   Світ, як і погляд на нього, в кожного – свій. Те, що дорослі бачать буденним і звичним, дитяче око сприймає феєрично-яскравим та різнобарвними. Незважаючи на юний вік фотографів, усі світлини були оригінальними і з досить високим рівнем фото майстерності.                            
Теми патріотизму, оборони Батьківщини та образ її захисника в дитячій уяві надзвичайно героїчні . Така форма проведення колективних справ – зацікавила учнів: всі працювали з творчим піднесенням і ентузіазмом, а головне – з глибоким почуттям патріотизму. Особливо промовистими були назви, котрі учні коментували з розумінням гордості за свій край: «Україна – єдина», «Ми – єдина сім`я, сестри ми і брати, ми з тобою і є ця країна», «Хочу жити у мирній країні», «Якщо ми хочемо жити в розвиненій країні, маємо її такою робити!»                                                                           Метою  конкурсу є сприяння вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності.
Конкурс присвячений українській тематиці ми обрали не випадково, адже ми українці, і маємо пишатись цим! Але при цьому повинні не забувати, що ми нічим не кращі чи гірші за інших, ми просто – самобутні, колоритні, мужні, трудолюбиві та щирі!    
     


 

Доброчинність під Новий рік

15781952_1864292780513505_73854067_n
Новий рік – це яскраве, красиве, урочисте та веселе свято із зеленою ялинкою, різнокольоровими прикрасами, з щасливими дитячими обличчями від здійснених мрій та щедрих подарунків.
Ще з дитинства Новорічні свята стали для кожного з нас символом тепла та радості, чарівності та здійснення бажань. У ці святкові дні кожен загадує найзаповітнішу мрію та вірить у її здійснення. Найвища ж магія Новорічних свят у тому, що кожен окремо й у той же час всі разом ми підводимо підсумки року, що минає, та визначаємо плани на майбутнє.
29 грудня  Соколовобалківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів відвідав  голова Новосанжарської районної  державної адміністрації Бульбаха Сергій Володимирович  у супроводі голови районної ради Супруна Генадія Івановича  та начальника відділу освіти Кульчинського Олександра Володимировича. Як водиться гостям, завітали вони до школи не з пустими руками, лідерам учнівського самоврядування очільник району подарував  ноутбук та кольоровий принтер. Комп′ютерна техніка стане дітям у нагоді для випуску щомісячної газети для воїнів «Повернися живим!», розповсюдження якої буде проводитися через волонтерів. 


Сергій Володимирович побажав педагогам здоров'я, миру, добробуту та успіхів у роботі , а учням  наснаги до  навчання, творчості та розкриття усіляких здібностей та талантів.
15782003_1864252137184236_1082211899_n
 Гості мали можливість переглянути тематичні стенди  у школі «Небесна сотня», «Воїни АТО – наша гордість і сила», «Герої АТО. Ті, що віддали життя за перемогу».

              

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, школи, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді наші доньки і сини будуть рости здоровими, щасливими та впевненими у прийдешньому дні, будуть рости на благо України.
 Дуже прємно, що дитячі ініціативи   добре розуміє    і підтримує керівництво району.

Христос Воскрес! 
Воскресне й Україна
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОСКРЕСНЕ Й УКРАЇНА!
ЗА ВСІ СТРАЖДАННЯ,
СВОЇ Й ЧУЖІ ГРІХИ,
ОСВЯЧЕНА, СОБОРНА
І ЄДИНА.
ДЕРЖАВО, ТИ ЖИТИМЕШ
НА ВСІ ВІКИ!
 Христос переміг смерть і воскрес. Простягнув руку назустріч людям і сонцю. Великодні дзвони сповістили про перемогу життя над смертю. І так буде завжди. Це вічний закон життя...

Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.

У ці святкові дні хочеться вірити, що українці переможуть, а  на рідній землі запанує довгоочікуваний  мир та спокій.  Для того, щоб це сталося швидше, щоб зберегти найцінніше — людські життя, ми всі повинні стати Воїнами Світла. Кожен з нас має оголосити мобілізацію у своїй душі і працювати на перемогу.  Кожен на своєму місці повинен  допомагати матеріально і морально тим, хто воює на Сході, їхнім родинам, належно шанувати тих, хто поліг за волю, за наш спокій, за наше мирне життя. Україна нині потребує наших максимальних зусиль. Лише так переможемо, воскреснемо.

Учнівський , педагогічний та батьківський  колективи Соколовобалківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів третій рік поспіль у рамках проекту «В єдності ми сила»  провели акцію « Пасхальні смаколики для українських військових».12 квітня  через місцеву волонтерку було передано на передову 165 пасок, написано близько сотні вітальних листів. Дирекція школи висловлює щиру вдячність всім учням, педагогам, технічним працівникам школи  , батькам за активну участь у акції та патріотичну налаштованість. Нехай Божа милість та благословення оросять ваше життя, а мир, любов та злагода запанують у Вашій оселі.

Зичимо Вам гарного настрою, відмінного здоров’я!

 Європа починається з тебе...

День Європи в Україні відзначають щорічно у третю суботу травня з 2003 року . Відзначення Дня Європи в нашій державі сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

 19 травня на уроках  громадянської освіти Зінченко Тетяна Миколаївна з учнями  8-11 класів обговорили цікаву тему: « День Європи – свято миру і єдності». У ході бесіди учні мали можливість переглянути відеоролики «Європейський Союз», «Європа – це ідея», «Шлях України до Єропи», «Європа починається з тебе» та  зрозуміли , що  місце  українського народу — в Європейському Союзі. Наша мета — Україна в Об'єднаній Європі. У Європі — історичний шанс України розкрити свої можливості. Кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців.

З метою сприяння подальшій активізації Євроінтеграційних процесів, популяризації загального європейського культурного надбання серед  молоді, учні  5-11 кл.  долучилися до  участі в  конкурсі плакатів «Я поділяю європейські цінності» .


Вишиванка – твій генетичний код

Одягнімо, друже, вишиванки —
                                                         Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

 

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

18 травня в нашій школі пройшов Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Дрес-кодом дня була вишиванка. З самого ранку уся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.На загальношкільній лінійці учні  з піднесеним настроєм декламували вірші, співали народні пісні, чим величали Україну та українців.

В акції взяли участь не лише учнів, а й  учителі.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми учителями  відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.
Немає коментарів:

Дописати коментар